Ünlülerden Tebrik Mesajı Alabileceğiniz Yerli Uygulama: Popile

Popile adlı yerel bir girişim, insanların ünlülerden kendileri veya sevdikleri için tebrik mesajları almasını sağlıyor. Ayrıca videolar için ödenen ücretlerin bir kısmı da seçilmiş sivil toplum kuruluşlarına bağışlanmaktadır.

2000'li yılların ortalarına kadar televizyonlarda, gazetelerde veya dergilerde karşılaştığımız ve hiçbir şekilde iletişim kuramadığımız "ünlü" olarak tanımlanan kişilerdi. Ancak internet ve özellikle sosyal medya bu durumu tamamen değiştirdi. Sosyal medya platformları sayesinde oturduğunuz yerden herhangi bir ünlüye mesajınızı gönderebilirsiniz. Bununla birlikte, ünlüler size mesaj gönderdiklerinde gerçek his hala devam ediyor. Popile adlı yerel bir girişim, ünlüler ve hayranlarıyla etkileşim kurma fırsatı sunuyor. Ancak Popile'ın yarattığı fark, hayranların ünlülere değil hayranlara mesaj göndermesidir. Üstelik bu mesaj "alışverişinde" hem mesajı gönderen ünlüler hem de mesajı alan hayranlar sivil toplum kuruluşlarına bağış yapabilirler.

Popile nasıl kullanılır?

Daha sonra o ünlüden bir video istemek için ödeme yaparsınız. Ödeme yapıldıktan sonra seçilen ünlü, videoyu 7 gün içerisinde hazırlar ve talep ile ilgili fatura ve diğer gelişmeler talep eden kişiye e-posta yoluyla gönderilir. Video hazır olduğunda, talep eden kişiye hem SMS hem de e-posta gönderilir. Ayrıca sipariş tamamlandıktan sonra video talep eden kişi ödemenin hangi kısmının bağışlanacağı sivil toplum kuruluşunu seçer. Videonun hazırlanamaması durumunda ödenen ücret 5-7 gün içinde iade edilir.

Bunlara da Göz Atın

Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak

Facebook, Trump'ın askıya aldığı ve daha sonra yeniden açtığı hesabına ilişkin kararını geçen yıl kurduğu Denetleme Kurulu'na bırakmıştı. Karar beklemede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.