Instagram’da Takipçi Artırmak İçin Uygulamanız Gereken 15 Adım

Facebook'a ait Instagram sosyal medya platformunda takipçi sayınızı artırmak için kullanabileceğiniz bazı önemli ipuçları var. Bu öneriler sayesinde Instagram bot lansmanı gibi farklı yöntemler kullanmadan Instagram takipçilerini artırabilir ve hayallerinizdeki takipçi sayısını yakalayabilirsiniz.

Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan Instagram'ın bugün dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Herkes bu kadar geniş bir kitleye sahip olan Instagram'da şirketini, kendisini veya çalışmalarını tanıtmak istiyor. Pazarlama uzmanı Neil Patel tarafından açıklanan Instagram'da takipçileri artırmak için bazı temel taktikler var. Bu taktikler sayesinde Instagram'da takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Instagram'da takipçi sayısını artırmak için öncelikle ne yapacağınızı, kime hitap edeceğinizi bilmeniz ve kendiniz için doğru hedefi belirlemeniz gerekiyor. O halde her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram'ın özel dünyasını tanımaya çalışmalısınız. Instagram'da takipçi artırmak için çizme atmak, hile yapmak, takipçi satın almak gibi farklı yollara ihtiyaç duymamanız için kulağınızda olacak 15 önemli tavsiyeyi anlattık.

Instagram'da takipçileri adım adım artırmanın yolu:

Adım # 1:Profilinizin amacını belirleyin. Adım # 2:İçeriğiniz için bir strateji oluşturun. Adım # 3:Profilinizi maksimum katılım için özelleştirin. Adım # 4:Etkileyici görselleri paylaşın. Adım 5:Akılda kalıcı gönderiler ekleyin. Adım # 6:Nokta atış hashtag'leri ekleyin. Adım # 7:Özel bir paylaşım planı oluşturun. Adım # 8:İlgilenecek kullanıcıları takip edin. Adım # 9:Saatte 50 kullanıcıyı takip edin. Adım # 10:Diğer kullanıcılarla etkileşim kurun. Adım # 11:Benzer kullanıcılarla çapraz tanıtım yapın. Adım # 12:Çekilişler yapın. Adım # 13:Instagram'da reklam verin. Adım # 14:İnsanları çevrimiçi dünyanıza davet edin. 15. Adım:Attığınız adımların sonuçlarını analiz edin.

Adım # 1:Profilinizin amacını belirleyin:

Markanızın (bu marka siz olabilirsiniz) hikayesini anlatın. Ürün odaklı bir hesap yönetecekseniz; İnsanlara her zaman gerçek hayatta sahip olabilecekleri ürünlere sahip olduğunuzu hatırlatın. Kitle etkileşimini yakalayın. Yeni ürünlerinizi tanıtın. Özel avantajlarınızı açıklayın. Ürünlerinizin her biri için heyecan yaratın.

Kullanıcılarınıza yalnızca içerik değil, gerçek hayatta satın alabilecekleri ürünler sunan bir markayı temsil ediyorsanız, işin pazarlama yönünü de vurgulamalısınız. Takipçilerinizi ürünlerinize yönlendirmek için yukarıdaki adımlara uygun bir pazarlama hedefi belirlemelisiniz.

Adım # 2:İçeriğiniz için bir strateji oluşturun:

Instagram hesabınızda yaptığınız gönderiler içeriktir ve bu içeriğin tamamı bir bağlamdır. İçerik stratejiniz bu bağlamı yaratacaktır. İnsan yüzü olan gönderiler% 38 daha fazla beğeni alıyor, metin tabanlı içerik çok uzunsa okunmuyor, kullanıcı etkileşimi ile oluşturulan içerik takipçileri% 300 artırıyor. Stratejinizi bu temeller üzerine inşa etmelisiniz.

Adım # 3:Profilinizi maksimum etkileşim için uyarlayın:

Bir markaysanız, kullanıcılar için web sayfanız, ürünlerinizi satın alabilecekleri bir satış sayfası, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi detayları eklemelisiniz

iletişim kurmak. Instagram sayfanızda sadece yorum, beğeni ve takip etkileşimlerini almanız yeterli değildir. Tam anlamıyla, bu tür ayrıntılar maksimum katılım için gerekli hesap bilgileridir. Sağlıklı etkileşim ve hesaba güven için profil fotoğrafınızın sizi tam olarak anlatan bir görsel olması da çok önemlidir.

Adım # 4:Etkileyici görselleri paylaşın:

Tekrarlayan gönderilerden kaçının. Profiliniz için benzersiz bir düzen oluşturun. İçeriğinizi özel bir renk tonunda oluşturun. Renk tonu yerine göz alıcı bir filtre de kullanabilirsiniz. İçeriğinizde sizi siz yapan bir imza belirleyin. Örneğin özel bir poz. Profiliniz için belirli bir konum veya hashtag ayarlayın ve her içerikte kullanın.

Instagram, görselliğe dayalı bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle, her şeyden önce resimleriniz kullanıcılar için çekici olmalıdır. İçeriğinizin oluşturduğu bağlamı güçlendirmek için kendinize özel bir tema seçmelisiniz, yukarıdaki noktaları dikkate almalısınız.

Adım # 5:Akılda kalıcı makaleler ekleyin:

Önce en önemli anlatıyı yazın. Göz alıcı emojiler ekleyin. Boşluk bırakarak kolay okuma sağlayın. Makaleleri olabildiğince kısa tutun. Teşvik edici, hedeflenmiş cümleler kullanın. Kullanıcıları içeriği beğenmeye ve paylaşmaya motive edin.

Paylaştığınız içeriğin açıklama kısmına 2200 karakterlik bir metin girebilirsiniz, bu paylaştığınız görseli besler ancak hiçbir Instagram kullanıcısı 2200 karakterlik bir metni okumaz. Bu nedenle içerik açıklamalarında yer alan makaleleri hazırlarken yukarıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

Adım # 6:Nokta atış hashtag'leri ekleyin:

Yer Yaşam Tarzı Marka Ürün Topluluğu Özel bir yarışma Kampanya Etkinlik İçeriği konusu

Hashtag'ler, içeriğinizin Instagram'daki milyarlarca gönderide keşfedilmesini sağlayabileceğiniz en önemli silahınızdır. Bu nedenle, bir içerikte en az 5, en fazla 30 hashtag kullandığınızdan emin olun. Rakip olarak gördüğünüz diğer kullanıcıları inceleyebilir veya benzer gönderiler yapabilirsiniz. Hashtag seçerken yukarıdaki noktaları ön planda tutabilirsiniz.

Adım # 7:Özel bir paylaşım planı oluşturun:

Günde 1 veya 2 içerik paylaşmalısınız. Günde 5 ila 30 hikaye paylaşmalısınız. Kısa da olsa her gün 1 kez canlı yayın yapmalısınız.

Belirli bir paylaşım planı hazırlayarak, kullanıcılarınızın içeriğinize alışmasını ve içeriğinize güvenmesini sağlamalısınız. Marka, kişi veya ürün odaklı hesaplar için farklı planlar uygulanabilir ancak genel olarak yukarıdaki temel planı uygulayabilirsiniz. Elbette burada açıklanan en genel Instagram paylaşım planı budur. Hikayelerinizde anketler, sorular ve cevaplar gibi farklı etkileşimleri paylaşabilir, içerik sayısını veya sıklığını artırabilir, profil amacınıza göre haftada bir veya iki günde bir canlı yayın sayısını düzenleyebilirsiniz.

Adım # 8:İlgilenecek kullanıcıları takip edin:

Etki alanınızda en yüksek takipçiye sahip hesabı bulun. Takipçilerinizi inceleyin. Hesabınızla ilgileneceğini düşündüğünüz hesapları takip edin. İade için bekleyin.

Takip takip yöntemi Instagram'da ücretsiz takipçiler için başvurabileceğiniz en başarılı yöntemlerden biridir. Alanınızla ilgilenen kullanıcılar tarafından milyonlarca kullanıcı arasında keşfedilmenizi sağlayacaktır.

Adım # 9:Saatte 50 kullanıcıyı takip edin:

Takip yöntemi ile Instagram'da takipçileri artırırken dikkat edilmesi gereken bir sınır var. Instagram tarafından belirlenen bu sınıra göre; Bir kullanıcı 1 saat içinde 50 kullanıcıya kadar takip edebilir. Bu bir kısıtlama gibi görünse bile, saatte 50 hesabı takip etme stratejisi ile bir hafta içinde sizinle ilgilenecek yüzlerce kullanıcının sizi keşfetmesini ve takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Adım # 10:Diğer kullanıcılarla etkileşim kurun:

Spam hesapları dışında sizi takip edenleri takip edin. Yayınınıza yorum yapan kişiye @ kullanarak kullanıcı adıyla yanıt verin. İlgilendiğiniz karma içerikli içeriği beğenin ve yorum yapın. İçerikle ilgili yorumları beğenin. İlgili kullanıcılara özel mesajlar gönderin. İçeriğinizde diğer kullanıcıları etiketleyin. Kullanıcıları içerik açıklamalarında sizinle iletişime geçmeye davet edin.

Instagram, çevrimiçi sosyalleşme alanıdır ve bu nedenle çok fazla kullanıcısı vardır. Kullanıcılar takip ettikleri hesaplarla tek taraflı etkileşim kurmaktan sıkılabilirler. Bu sebeple de yukarıdaki noktalara dikkat ederek aktif olmalısınız ve takipçilerinizle etkileşimde bulunmalısınız.

Adım # 11:Benzer kullanıcılarla çapraz tanıtım yapın:

Doğru ortağı seçmek için araştırma yapın. Partnerinizle çapraz tanıtım içeriğini belirleyin. Terfi konusunda net kurallara sahip olun. Tanıtımdan en iyi şekilde yararlanın.

Instagram hesabınızla benzer paylaşımlar yapan veya benzer bir hedef kitleye hitap eden kullanıcılarla birbirinizi tanıttığınız çapraz reklamlar, takipçi sayısını artırmak için uygulayacağınız en başarılı yöntemlerden biridir. Çapraz tanıtım için doğru amacı, stratejiyi ve içeriği belirlediğinizden emin olun.

Adım # 12:Çekiliş yapın:

Kullanıcılarınızın çekilişe katılması; Hesabınızı takip etmelidir. Paylaşmayı sevmeli. İçeriğe yorum yapılmalıdır. İçeriği kendi hesabında paylaşmalıdır. İçeriğin daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlamalıdır. Çekilişi duyurmak için yapmanız gerekenler; Viral bir hashtag oluşturun. Tüm sosyal medya platformlarında paylaşın. Web sitenizde yayınlayın. E-posta bülteninize reklam verin. Çekiliş içeriğine reklam verin.

Yukarıdaki adımları takip ederek başarılı bir Instagram çekilişi yapabilirsiniz. Çekiliş sonucunda vereceğiniz ödül için bir sponsorla anlaşma yapmanız çekilişe ve Instagram hesabınızın daha çok kişi tarafından duyulmasına neden olacaktır.

Adım # 13:Instagram'da Reklam Verin:

Reklam bütçenizi belirleyin. Hedef kitlenizi seçin. Reklam süresini belirleyin. Reklamın alanını belirleyin (hikaye, gönderi). Reklam içeriğini oluşturun. Bir dönüş hedefi oluşturun.

Yukarıdaki noktalara dikkat ederek oluşturduğunuz bir Instagram reklamı ile Instagram hesabınızı seçtiğiniz hedef kitleye tanıtmanız ve takipçileri çok uygun fiyatlarla arttırmanız mümkün. Yüksek bütçeler hazırlamadan önce daha az sayıda deneme reklamları oluşturabilirsiniz.

Adım # 14:İnsanları çevrimiçi dünyanıza davet edin:

Instagram adresinizi ürün paketinize ekleyin. Markanıza özel bir hashtag oluşturun. Kullanıcıları ürünlerinizi paylaşmaya teşvik edin. Diğer kullanıcıların ürünlerinizle ilgili içeriklerini kendi hesabınızda paylaşın. Instagram hesabınızı takip eden kullanıcılar için özel teklifler yapın.

Birçok marka müşterilerini çevrimiçi dünyaya çekmekte zorlanıyor. Ancak Instagram kullanıcılarının yarısından fazlasının favori markalarını takip ettiği biliniyor. Bu nedenle, yukarıdaki adımlara benzer yöntemler kullanarak insanları çevrimiçi dünyanıza katılmaya davet etmelisiniz.

Adım # 15:Attığınız adımların sonuçlarını analiz edin:

Tıklama oranı Site trafiği Takipçi sayısı Etkileşim oranı Hashtag yayılımı

Tüm bu istatistikler, attığınız adımlar sonucunda elde ettiğiniz veya elde edemediğiniz başarıyı gösterir. Hedeflediğiniz büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyemiyorsanız, farklı bir strateji izlemelisiniz. Aynı adımları izleyerek farklı rotaya gidemezsiniz. Bu nedenle sonuçları iyi analiz etmelisiniz.

Instagram takipçi artırma hilesi, botları tekmelemek zararlı mı?

Instagram takipçileri satın almak tamamen Instagram kurallarına aykırıdır. Zararlı olmasa bile hesabınıza herhangi bir faydası olmayacak ve satın alınan bot takipçileri zamanla kaybolacaktır. Konuyla ilgili tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Instagram'da takipçi sayınızı artırmak için atmanız gereken 15 önemli adımı anlattık ve dikkat etmeniz gereken noktaları anlattık. Farklı içerik, doğru amaç, başarılı bir strateji ve biraz sabır ile hedeflediğiniz Instagram takipçi sayısına ulaşabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

YouTube, İçerik Üreticilerine Kazanç Sağlayacak Yeni Özellikler Getiriyor

YouTube, platformda içerik üreten YouTuber'lara farklı kazanç yöntemleri sunmak için zaman zaman yeni özelliklerle karşımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul escorthd sexavrupa yakası escortistanbul escortavcılar escortşirinevler escortbeylikdüzü escortmecidiyeköy escorteskortescort izmitlara escortantalya escort bayanküçükçekmece escortbursa escortbetturkeyhalkalı escortescortromabet girişbursa escortligobet girişistanbul escortbetvino casinobeylikdüzü escortmecidiyeköy escortsex hikayemilanobet güncel adresataköy escortistanbul escortroketbetroketbet güncel girisroketbet giris yaproketbet bahis