Boris Johnson’ın Babası Fransız Vatandaşlığına Geçiyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın babası Stanley Johnson, Brexit geçiş dönemi bitmeden Fransız vatandaşlığı için başvurduğunu belirtti. "Bu bir Fransız olma meselesi değil. Yanılmıyorsam, ben zaten Fransızım. Annem Fransa'da doğdu ve annesi, büyükbabası gibi tamamen Fransızdı" dedi. Johnson, vatandaşlığa başvurmanın zaten sahip olduğu şeyi elde etme meselesi olduğunu belirterek, bundan memnuniyetini dile getirdi.

Bir AB üyesi olan Fransa vatandaşlığını kazanmak otomatik olarak AB vatandaşlığını da beraberinde getiriyor. Brexit'in arkasındaki geçiş sürecinin bu gece 23.00'de sona ermesiyle, İngilizler Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde daimi oturma ve çalışma izinlerini kaybedecek. 2016 Brexit referandumundan bu yana binlerce İngiliz vatandaşının AB vatandaşı olduğu biliniyor.

80 yaşındaki baba Johnson, 40 yıl önce Avrupa Parlamentosu üyeliği yaptı. Britanya, 1973'te AB'ye katıldıktan sonra, Brüksel'de çalışan ilk İngiliz devlet memurlarından biriydi. Stanley Johnson, Brexit'i savunan ve bunun için kampanya yürüten oğlunun aksine İngiltere'nin Brexit referandumunda AB'de kalması için kampanya yürüttü. Öte yandan Başbakan Boris Johnson, Brexit ve İngiltere'nin "yeniden kontrolü ele aldığını" ve "yeni ve egemen bir ulus" olduğunu söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Hakan Taşıyan Karaciğer Nakli Oldu: Böbrek Nakli de Yapılacak

Yaklaşık 4 aydır Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gören şarkıcı Hakan Taşıyan'a uygun karaciğer bulunarak nakledildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now